Burak Köylüoğlu

Burak Köylüoğlu


 

1971 yılında İzmir’de doğdum.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde  İşletme Yüksek Lisans derecesi (MBA) derecesini aldım.

Yaklaşık 25 yıllık iş hayatımda, kurumsal bankacılık yöneticiliği, çeşitli sektörlerde mali işler grubu başkanlığı ve icra kurulu üyeliği görevlerini üstlendim. Halen iş hayatıma özel sektörde finans ve mali işler grup başkanı ve icra kurulu üyesi olarak devam ediyorum.

Profesyonel hayata bakış açım, sistemlerin analitik ve niteliksel bir şekilde yorumlanması ve eleştirisi üzerine kuruludur. Kurumların mali işler ve finans yönetiminin parçalarını oluşturan hazine yönetimi ve finans yönetimi, bütçe planlama ve kontrol sistemi ile maliyet ve yönetim muhasebesinin bu bakış açısına dayalı olarak kurulması ve işletilmesi gerektiğini düşünüyorum.

İş ve finans yönetiminin, saydam ve iyi tanımlanmış rakamsal ve objektif kriterlere dayanması gereğine inanıyorum. Diğer yandan da günümüz dünyasında ağırlığı artan niteliksel değerlerin ise, kurumların temel gücünü oluşturduğunu savunuyorum.

Yapıcı eleştiri yapmanın ve bu eleştirileri kabul etmenin insanlar ve kurumlar için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu neden ile kalıplaşmış ve şablon haline gelmiş her sistem, uygulama ve düşüncenin ileriye doğru gelişimin potansiyeli gölgeleyecek bir ortam yarattığına inanıyorum.

Sitemde yayınlanan içerik; kurumsal finans yönetimi, ekonomi ve stratejik yönetim merkezlidir. Stratejik yönetim gibi çok önemli ve karmaşık bir dalı anlatabilmek için, bu bilimin doğduğu askeri strateji literatürünün en seçkin örneklerini içeriğe dahil ettim.

Her zaman, tüm düşünce, yorum, öneri ve eleştirilerinizi mail adresime gönderebilirsiniz. 

Eğer her hangi bir içeriği beğendiyseniz; içeriğin bütünlüğünü korumak, kaynağın linkini ve yazarın ismini belirtmek şartları ile istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. Yeni yazılarımı kaçırmamak için ana sayfadaki  veya yazıların altında yer alan abonelik formunu kullanabilirsiniz. 

Okuyucularıma ilgileri ve ayırdıkları zaman için teşekkür ediyorum. 

Burak Köylüoğlu

Web : www.stratejivefinans.com

E-Mail: [email protected] 

error: Content is protected !!