Burak Köylüoğlu


1971 yılında İzmir’de doğdum. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde  MBA derecesini aldım.

Yaklaşık 27 yıllık iş hayatımda sırası ile; kurumsal bankacılık müdürlüğü, kurumsal yönetim danışmanlığı, çeşitli kurumların mali ve finansal işler grup başkanı görevinde bulundum. Halen iş hayatıma, mali ve finansal işler grup başkanlığı görevi ile devam ediyorum.

Birçok kurumun finansal ve kurumsal dönüşümlerinde liderlik yaptım. Stratejik yönetim, proje finansmanı, finansal planlama ve analiz (financial planning and analysis), şirket birleşmeleri ve satın almaları (M&A),  kurumsal değerleme (corporate valuation), ekonomik analize dayalı aktif hazine yönetimi konuları ayrıca uzmanlık alanlarım içinde yer almaktadır. 

Profesyonel hayata bakış açım; sistemlerin analitik ve niteliksel bir şekilde yorumlanması ve geliştirilmesi üzerine kuruludur. Yaptığım mesleği oluşturan bilim dallarını araştırmak ve yorumlamak  aynı zaman hobilerimin içinde yer alıyor.    

Sitemde yayınlanan içerik; kurumsal finans yönetimi, ekonomi ve stratejik yönetim merkezlidir. Stratejik yönetim gibi çok önemli ve karmaşık bir dalı anlatabilmek için, bu bilimin doğduğu askeri strateji literatürünün en seçkin örneklerini de içeriğe dahil ettim. 

Ekonomi bilimindeki yaklaşımım, Neo-Klasik ekonomi akımına yakın olmasına rağmen, iyi tasarlanmış belli  Neo-Keynesyen araçlarıın ekonomik sorunların tedavisinde kullanılması gerektiğini savunurum. 

Tüm düşüncelerinizi, yorumlarınızı, önerilerinizi ve eleştirilerinizi mail adresime gönderebilirsiniz. Genellikle günün sonunda okuyucularımın maillerine yanıt verebiliyorum.  

Eğer her hangi bir içeriği beğendiyseniz; içeriğin bütünlüğünü korumak, kaynağın linkini ve yazarın ismini belirtmek şartları ile istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz.

Yeni yazılarımdan haberdar olmak için ana sayfadaki  veya yazıların altında yer alan abonelik formunu kullanabilirsiniz. 

Okuyucularıma, ilgileri ve ayırdıkları zaman için teşekkür ediyorum. 

Saygı ve sevgiler ile, 

Burak Köylüoğlu

Web : www.stratejivefinans.com

E-Mail: [email protected] 

error: Tüm içerik koruma altındadır!